
Mouser Electronics semnează un acord global de distribuție cu Telit Cinterion pentru soluții IoT destinate aplicațiilor enterprise
Mouser Electronics a anunțat semnarea unui acord global de distribuție cu Telit Cinterion, furnizor de soluții IoT end-to-end, care vizează modulele sale de comunicații celulare, wireless și de localizare (poziționare) de nivel industrial, dedicate aplicațiilor IoT și IIoT.
Module LTE Cat 1bis pentru conectivitate IoT globală și fiabilă
Printre produsele oferite se numără modulele LTE Cat 1bis LE910Q1 și LE910R1 de la Telit Cinterion, dezvoltate special pentru aplicații IoT, inclusiv o gamă largă de utilizări orientate spre valoare, care necesită rate de date fiabile și acoperire globală.
Tehnologia Cat 1bis utilizează rețelele LTE existente, dar funcționează cu o singură antenă, permițând realizarea unor proiecte mai compacte și mai simple. Aceste module sunt ideale pentru aplicații precum urmărirea activelor, telematica vehiculelor și monitorizarea de la distanță.
Module LTE-M și NB-IoT pentru aplicații cu consum redus de energie și acoperire extinsă
Modulele celulare LPWA LTE-M și NB-IoT ME310G1-WW și ME910G1-WW sunt proiectate pentru aplicații IoT care necesită transmisii de date reduse, eficiență energetică sporită și o acoperire superioară a rețelei.
Seria ME910G1 este potrivită pentru aplicații IoT globale precum contorizarea inteligentă, securitatea și supravegherea, punctele de vânzare, monitorizarea stării de sănătate, managementul flotelor și urmărirea activelor.
Seria ME310G1, cu un factor de formă mai compact, este destinată dispozitivelor medicale purtabile, trackerelor de fitness, senzorilor industriali și altor aplicații produse în volume mari și implementate la scară largă.
Module Wi-Fi și Bluetooth Low Energy pentru lansare rapidă pe piață
Modulele WE310x, disponibile prin Mouser Electronics, sunt soluții complet integrate Wi-Fi® și Bluetooth® Low Energy (LE) complet integrate, create pentru a oferi producătorilor o modalitate simplă și eficientă din punct de vedere al costurilor de a adăuga conectivitate wireless produselor lor.
Modulele WE310x se adresează atât dezvoltatorilor cu experiență în RF, cât și celor care urmăresc o lansare rapidă pe piață, deoarece reduc semnificativ timpul de proiectare și elimină necesitatea testării și certificării radio. Acestea sunt disponibile în mai multe variante, cu antene integrate sau cu suport pentru antene externe, oferind flexibilitate sporită în procesul de proiectare.
Carduri de date celulare sub-6 pentru IoT industrial și aplicații enterprise
Cardurile de date FN990A40 și FN990A28 integrează tehnologie exclusiv sub-6, cu suport pentru LTE, WCDMA și GNSS. Aceste soluții oferă o bază solidă pentru implementări IoT industriale și aplicații enterprise la scară largă, permițând tranziția către tehnologii 5G și Gigabit LTE.
Modelul FN990A40 este destinat aplicațiilor din segmentul de vârf al pieței, în timp ce FN990A28 răspunde cerințelor aplicațiilor din segmentul mediu. Ambele carduri sunt disponibile în formatul standard industrial M.2 (NGFF), facilitând integrarea în sisteme existente și în proiecte noi.
- Pentru mai multe informații despre Telit Cinterion, vizitați: https://eu.mouser.com/manufacturer/telit-cinterion/.
- Pentru mai multe știri despre Mouser și cele mai recente lansări de produse, vizitați: https://eu.mouser.com/newsroom/.
Click aici pentru mai multe informații în limba Engleză

